Страхування – невіддільна частина життя сучасної людини. Якщо ще п’ять років тому можна було спостерігати за зниженням обсягів активів страхових компаній, до чого призвела зміна політики Національного банку України та споживчий вибір, то зараз ситуація дещо інша. Незважаючи на військові дії, кризу та загальне підвищення вартості сталого рівня життя, показники рентабельності 2023 року повернулися практично до довоєнних і склали 1,9 млрд грн. Якщо ж дивитися статистичні дані, активи страховиків життя стали збільшуватися на 4-10% на квартал або 19% за рік. Коли розглядати сферу страхування загалом, варто зазначити, що лідерство тут посідає автострахування («ОСЦПВ», «КАСКО», «Зелена карта»). У цій статті ви дізнаєтеся, чим завдячує зростанню популярності страхування і що спонукає населення до бажання застрахуватися.
Статистика страхового ринку за 2024 рік
Звісно, повну картину ще складно побачити, адже 2024 рік ще не завершився, однак розглядаючи підсумки та перспективи ризиків у 2023 році можна помітити поліпшення показників, хоч і незначне. Всього на 1-4% збільшився обсяг ризикових страховиків порівняно з IV кварталом 2023 року. Премії зі страхування життя загалом зросли на 19-22% протягом року, і цей показник поступово збільшується. Однак значною мірою страховий ринок утримується саме коштом страхування транспортних засобів, про що свідчить не тільки статистика НБУ, а й МТСБУ.
Страхування ОСЦПВ
Кількість договорів, укладених за автоцивілкою цього року, втім, як і минулого, має незначну тенденцію до зростання. Таке зростання можна пояснити не тільки приростом автомобілів та їхньою реєстрацією. Багато водіїв і раніше не втрачали можливості обійтися без обов’язкової страховки, розраховуючи на своє мистецтво водіння і рідку перевірку наявності поліса. Однак не варто упускати й кількість нарахованих страхових премій за договорами ОСЦПВ. Якщо 2023 року за період із січня до вересня це було 4 674 005,6 тис. грн, то 2024 року за аналогічний період це вже 6 168 138,2 тис. грн, що на 31,97% більше. Звісно, за сучасних реалій та високими цінами на технічне обслуговування та лікування, наявність страховки, яка погасить збитки потерпілим не просто одна з переваг автоцивілки, а необхідність. Суми відшкодування доволі великі та можуть у середньому покрити всі збитки в рамках встановлених лімітів (160 000 грн на майно і 320 000 на лікування). Тим паче, що у 2025 році зазначені суми будуть значно збільшені, це і спонукає більшість автовласників подбати про страхування.
КАСКО
Цей вид страхування не обов’язковий, але максимально корисний у сучасний час, коли з авто може трапитися все що завгодно. Страховий поліс, який покриє практично будь-яку шкоду ТЗ від ДТП до викрадення, падіння предметів, підпалу, інших хуліганських дій, вплив стихії, повне знищення майна. При цьому зараз страхові компанії прагнуть запропонувати вигідні умови для оформлення страховки, так, аби клієнт міг дозволити собі такий захист.
Зелена карта
Страховий ринок у сфері укладення договорів за Зеленою картою у 2024 році трохи «просів», 1 132 027 проти 1 247 121 у 2023 році, а це на 9,2% менше. Дана тенденція пояснюється тим, що для тих автовласників, які давно виїхали за кордон, у деяких країнах ввели обов’язкову місцеву реєстрацію авто, страхування якого вже не підлягає дії Зеленої карти. Проте, попри зниження кількості договорів, кількість премій та їхні суми тільки зросли на 6,5 і 17,4%. Ці показники вказують, наскільки оформлення страховки для виїзду за кордон на авто ефективне.
Як вибрати страхову компанію у 2024 році – розглянемо рейтинг
Щоб можна було розраховувати на якісний сервіс, підтримку і швидкі виплати, важливо не тільки оформити страховку, а й вибрати надійного страховика. Сервіс GreenTravel.ua є саме такою компанією, що вирізняється хорошою репутацією. Входячи до групи INGO, вона посідає провідну позицію в рейтингу страхового ринку, який формується з таких критеріїв:
- Коефіцієнт покриття резервних сум власним капіталом, що говорить про незалежність від інших структур та ресурсів.
- Кількість укладених договорів – наскільки компанія має популярність у клієнтів.
- Наявність додаткових фінансових ресурсів за рахунок інвестицій, які можуть бути включені для розв’язання фінансових питань.
- Показник виплачених сум і їх швидкість, що демонструє дотримання СК зобов’язань.
- Високий рейтинг довіри, що ґрунтується на співвідношенні кількості укладення повторних договорів із загальною кількістю оформлених документів.
- Кількість погашених вимог і виплачених сум у загальному числі та середньому, що говорить про стабільність страховика.
- Участь у договорі про пряме врегулювання, що підвищує ефективність, спрощує процедуру та скорочує час виплат.
Популярність онлайн послуг
Згідно зі статистичними показниками МТСБУ у 2024 році кількість автовласників, які обрали електронне оформлення ОСЦПВ, збільшилась на 12,66% порівняно з минулим роком, і це склало практично 75% від загальної кількості договорів. Сервіс онлайн страхування GreenTravel.ua це пояснює безліччю переваг електронного поліса:
- Можна оформити в будь-який зручний для себе час.
- Не потрібно їхати в офіс, що дає змогу заощаджувати час та сили.
- Процедура оформлення займає всього кілька хвилин.
- Немає потреби надавати особисті дані стороннім людям.
- Виключаються шахрайські схеми.
- Документ завжди доступний, його неможливо загубити, забути або зіпсувати.
- Низька вартість страховки, яка залежить тільки від умов страхувальника.
- Віддалена цілодобова підтримка, оформлення страхового випадку, контроль за виплатами.
Хочете оформити якісну страховку на вигідних умовах? Тоді скористайтеся послугою онлайн-страхування, щоб оформити автоцивілку, КАСКО, Зелену карту або туристичний поліс для виїзду за кордон. GreenTravel.ua надає широкий спектр послуг, максимальне покриття, європейський сервіс, швидку та легку процедуру оформлення без додаткових комісій. Повна інформація про страхову послугу, моментальний розрахунок вартості за допомогою онлайн калькулятора і максимально прозора угода доступні на одній сторінці. Не витрачайте час і сили, економте час і гроші – купуйте страховку не виходячи з дому.