Після успішної реєстрації ТОВ одним із основних завдань в межах налагодження роботи компанії є організація ведення бухгалтерії. Бухгалтерський облік ТОВ передбачає роботу з досить великими обсягами документації, обов’язок своєчасно формувати і надавати в ДПС, Держстат фінансові звіти та декларації, перераховувати податки, вести кадровий облік тощо.
Варто зазначити, що бухгалтерію ТОВ податкова перевіряє більш пильно, а тому для правильного виконання всіх завдань компанії зазвичай залучають фахового спеціаліста, часто навіть кількох. Адже в разі виявлення будь-яких порушень чи недотримання вимог законодавства на компанію чекають штрафи й інші покарання.
Організація бухгалтерії ТОВ
На етапі реєстрації компанії потрібно вибрати види діяльності за класифікацією КВЕД та визначитися з системою оподаткування (загальна чи спрощена), яку можна за необхідності змінити під час ведення бізнесу.
Ведення бухгалтерського обліку ТОВ може здійснюватися:
- Самостійно директором або власником – ризикований варіант, який зараз досить рідко можна зустріти, адже без спеціальних знань та досвіду вести все правильно практично неможливо.
- Бухгалтером у штаті – співробітник наймається на повний робочий день за трудовою книжкою, працює в офісі, здійснює ведення фінобліку та всі інші завдання.
- Фахівцем на аутсорсі – краще рішення, яке дає змогу отримати високий рівень обслуговування кваліфікованим спеціалістом та платити лише за конкретні послуги, потрібні ТОВ. Відповідальність за правильність виконання завдань і збереження конфіденційності даних несе аутсорсингова компанія.
Компанію для аутсорсу бухгалтерії можна вибрати будь-яку, адже практично всі вони працюють віддалено. Законодавчих вимог щодо даного аспекту немає. Так, якщо реєстрація ТОВ в Києві повинна здійснюватися реєстратором виключно в місті або регіоні, то для ведення бухгалтерії можна шукати компанію по всій країні.
Основні вимоги до ведення бухгалтерії компанії
Сьогодні бухгалтерія здебільшого ведеться в цифровому форматі – звітність подають онлайн, розрахунки виконують з використанням сучасних сервісів, облік здійснюють в спеціальних програмах. Полегшує весь процес наявність електронного кабінету на сайті ДПС з великим функціоналом – в ньому можна подавати декларації, слідкувати за сплатою податків, вносити дані в електронну книгу обліку та ін.
Основні завдання, які потрібно виконувати бухгалтеру під час ведення діяльності ТОВ:
- Фінансовий супровід всіх господарських операцій.
- Формування звітів для податкової та фінансових, статистичних звітів на запит держорганів.
- Обчислення, сплата податків.
- Створення первинної документації, організація її зберігання.
- Кадровий облік – ведення документації, обчислення заробітної плати, податків тощо.
Також в обов’язки спеціаліста може входити проведення аналізу показників, здійснення контролю за виконанням всіх вимог, встановлених для ТОВ законодавством, оптимізація податків і обліку, консультування керівника з бухгалтерських питань та ін.