Новий фінансовий інструмент на користь України
Голова Національного банку України Андрій Пишний запропонував впровадити інноваційний фінансовий інструмент – «репараційний кредит». Цей механізм передбачає надання Україні довгострокових позик від міжнародних партнерів, забезпечених вимогами України щодо відшкодування збитків від Росії та гарантіями заморожених російських резервів, які будуть використані у разі відмови Росії виплачувати репарації. Про це Пишний написав у своєму Facebook, повідомляє УНН.
Інновації на фінансовому ринку
Під час круглого столу було обговорено ідею репараційної позики, яка включає довгострокові позики від партнерів України під забезпечення вимог до Росії щодо виплати репарацій та гарантії заморожених російських резервів. Ці резерви можуть бути зараховані кредиторами проти зобов’язань України за позикою у випадку відмови Росії виплатити репарації.
Гнучкий механізм забезпечення
За словами Пишного, цей механізм також розглядається поряд з ідеєю позики під заставу доходів від російських активів, оскільки він є гнучким у реалізації, зрозумілим для політиків та менш ризиковим з юридичної точки зору.
«Факт, що експертна спільнота та політики генерують різні креативні ідеї щодо фінансового інжинірингу, є безперечно позитивною тенденцією. Це свідчить про те, що наші міжнародні партнери активно шукають ефективні рішення для надання Україні доступу до активів РФ», – додав Пишний.